Ana Sayfa
0.312 231 02 25
 

 

 

Pınar Selek davasında gerekçeli karar tamam. Mahkeme başkanı şerh koydu: Bomba olduğu belli değil

Selek davasında gerekçeli karar açıklandı. Mahkeme başkanı “bomba olduğu belli değil” şerhi koydu. Selek karara tepkili: Beni canlı canlı gömmek istiyorlar.

 

Mısır Çarşısı`nda, 1998`de meydana gelen ve 7 kişinin ölümü, 127 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamaya ilişkin görülen davanın gerekçeli kararı tamamladı. Sosyolog Pınar Selek`i, 24 Ocak`ta ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi`nin davaya ilişkin gerekçeli kararı 407 sayfadan oluşuyor.

Gerekçeli kararda üye hakimler patlamanın LPG`den değil, bombadan kaynaklandığını söylerken Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu ise, "Patlamanın bir bomba sonucu meydana geldiği tespit edilememiştir" dedi.

Cihan Haber ajansına gerekçeli kararla ilgili açıklama yapan Pınar Selek, "15 yıllık süreçte yaşanan ve ispatlanamamış şeyleri tekrar karşımıza çıkardılar. Doktora tezi gibi 407 sayfa. Uluslararası kamuoyundan gelecek baskılara ve Türkiye kamuoyuna karşı yalanlarla ellerini güçlendirmek istiyorlar. Ne kadar çok yalan söylersek o kadar normalleşir düşüncesindeler. Korkunç ve saçma bir durum. Beni kurban olarak seçmişler beni boğazlamaya çalışıyorlar. Aftan bile yararlanamaz diyorlar. O kadar büyük nefret var ki gerçekten işlerini güçlerini bırakmışlar bir kurban arıyorlar, canlı canlı beni mezara gömmek istiyorlar" dedi.

 


İLETİŞİM BİLGİLERİ BAYTOK HUKUK BÜROSU
Korkutreis Mahallesi Sezenler Caddesi No: 4/16 06430 Sıhhiye / Çankaya - ANKARA
Tel: +90 312 231 02 25
Fax: 0 312 231 02 26
E-mail: info@baytokhukukburosu.com
Başa Dön
Facebook
Twitter
Youtube