Ana Sayfa
0.312 231 02 25
 

HSYK`dan mahkemelerde yargı alanı değişikliği

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Cumhuriyet başsavcılığı ve mahkemelerin yargı alanlarında değişiklik yaptı.

24 Ocak 2013 Perşembe 09:00

 
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu`nun yargı alanı yer değiştirmesine ilişkin kararı Resmi Gazete`nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, 102 mahaldeki Cumhuriyet başsavcılığı ve mahkemelerin yargı alanı itibariyle bağlı olduğu yerler değiştirildi.

Genel Kurul kararına göre İstanbul Anadolu Adliyesinde faaliyet gösterecek olan ağır ceza mahkemeleri, çocuk ağır ceza mahkemeleri, çocuk mahkemeleri, iş mahkemeleri, ticaret mahkemeleri, kadastro mahkemeleri, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesi, fikri ve sınai haklar hukuk mahkemesi ve infaz hakimlikleri yargı çevrelerinin Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin idari sınırları olarak belirlendi. İstanbul Anadolu Adliyesinde faaliyet gösterecek olan diğer mahkemelerin yargı çevrelerinin Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin idari sınırları olarak belirlenmesine karar verildi.

HSYK Genel Kurulu`nun kararıyla yargı alanı değişikliği yapılan diğer adliyeler ise şöyle: "Kazan ve Kızılcahamam Adliyelerinin Ankara Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Sincan Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanacak. Erzin Adliyesinin Osmaniye Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak İskenderun Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanacak. Bahçesaray Adliyesinin Bitlis Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Van Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanacak. Altınova İlçesinin adli yönden Karamürsel Adliyesi yargı alanından çıkartılarak Yalova Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanacak. Hasanbeyli İlçesinin adli yönden Bahçe Adliyesi yargı alanından çıkartılarak Osmaniye Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanacak. Çatalzeytin İlçesinin adli yönden Türkeli Adliyesi yargı alanından çıkartılarak İnebolu Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanacak. Çavdır İlçesinin adli yönden Tefenni Adliyesi yargı alanından çıkartılarak Gölhisar Adliyesi yargı alanına bağlanacak." (AA)


24 Ocak 2013  PERŞEMBE

Resmî Gazete
 
Sayı : 28538
 

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU KARARI
 


Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığından:

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

GENEL KURUL KARARI

Karar Tarihi     : 15/6/2012 - 22/6/2012

Karar No          : 347 - 383

Aşağıda belirtilen mahallerdeki Cumhuriyet başsavcılığı ve mahkemelerin yargı alanı itibariyle listede gösterilen yerlere bağlanmasına karar verilmiştir.


Kararın eki


İLETİŞİM BİLGİLERİ BAYTOK HUKUK BÜROSU
Korkutreis Mahallesi Sezenler Caddesi No: 4/16 06430 Sıhhiye / Çankaya - ANKARA
Tel: +90 312 231 02 25
Fax: 0 312 231 02 26
E-mail: info@baytokhukukburosu.com
Başa Dön
Facebook
Twitter
Youtube