Ana Sayfa
0.312 231 02 25
 

Yargıtay, yerel mahkemenin, Kırşehir Kadın Sığınma Evi`nde kalan eski eşini bıçaklayarak öldürmek isteyen sanığa verdiği toplam 11 yıl 15 gün hapis cezasını onadı.

22 Ocak 2013 Salı 12:18

 
Kırşehir Kadın Sığınma Evi`nde kalan eski eşi H.O (27) ile görüşmek için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü`nden izin alan Fatih Sarıkaya (41), il müdürlüğündeki bir odada eski eşi ile görüştürüldü. Buradaki görüşmesinde H.O`dan olumsuz yanıt alan Sarıkaya, kadını çeşitli yerlerinden bıçakladı. Olaydan sonra, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi`nde, sanık Sarıkaya hakkında ``kasten adam öldürmeye teşebbüs ve tehdit`` suçlamasıyla dava açıldı. Mahkeme, önce Sarıkaya`ya TCK`nın 81/1 maddesi gereğince ``kasten öldürme`` suçlamasıyla müebbet hapis cezası verdi. Sanığın eyleminin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle indirim uygulanarak ceza 12 yıl hapis cezasına çevrildi. Fatih Sarıkaya`nın duruşmalardaki olumlu tutum ve davranışlarını göz önünde bulunduran mahkeme, cezayı 10 yıla düşürdü. Mahkeme, Sarıkaya`ya, ``tehdit`` suçundan da 1 yıl 15 gün hapis cezası verdi. Kararın sanık avukatı tarafından temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay 1. Ceza Dairesi`nde görüşüldü. 1. Ceza Dairesi, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi`nin, ``kasten öldürmeye teşebbüs ve tehdit`` suçlamalarıyla verdiği toplam 11 yıl 15 günlük cezayı onadı.

Reddedilince bıçakladı

Kırşehir`in Çiçekdağı ilçesinde evlendiği eşi H.O`dan boşanan Fatih Sarıkaya, 2011 yılı temmuz ayında, Kırşehir Kadın Sığınma Evi`nde kalan eski eşi ile görüşmek için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü`nden izin aldı. H.O, ile il müdürlüğündeki bir odada görüşen Sarıkaya, barışmak istediğini söyledi. Ret cevabı alınca sinirlenen Sarıkaya, yanında getirdiği ekmek bıçağı ile H.O`yu vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. İl müdürlüğünün güvenlik görevlisi, sanığın bıçağı H.O`nun boğazına dayadığı sırada odaya girerek Sarıkaya`yı etkisiz hale getirdi. Polisin gözaltına aldığı Sarıkaya, çıkarıldığı Kırşehir Adliyesi`nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

İLETİŞİM BİLGİLERİ BAYTOK HUKUK BÜROSU
Korkutreis Mahallesi Sezenler Caddesi No: 4/16 06430 Sıhhiye / Çankaya - ANKARA
Tel: +90 312 231 02 25
Fax: 0 312 231 02 26
E-mail: info@baytokhukukburosu.com
Başa Dön
Facebook
Twitter
Youtube