Ana Sayfa
0.312 231 02 25
 
MESLEKTAŞIMIZA MENFUR SALDIRI
 
Ankara Barosu mensubu ve Avukat Hakları Merkezi Üyesi Meslektaşımız Avukat Coşkun Özgür Piroğlu, 4 Temmuz 2013 tarihinde bürosunda darp edilmiştir.
 
Ayakta tedavi gören meslektaşımız daha sonra Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi üyeleri ile birlikte ilgili karakola giderek kendisini darp eden kişiler hakkında şikayette bulunmuştur.
 
Yargının kurucu unsuru olan, toplum içinde yaşayan insanı “birey” yapan bir avukata yönelik bu çirkin saldırı hepimize karşı yapılmıştır.
 
Avukatlık Kanunu’nda, mesleğini yaparken, görevinden dolayı avukata karşı işlenen suçlar hakkında, bu suçların hakimlere karşı işlenmesine ilişkin hükümler uygulanacağına dair açık hüküm olmasına rağmen, pek çok meslektaşımız görevini yaparken saldırıya uğramaktadır.
 
Ceza hükmünün etkin uygulanmaması, benzeri bir saldırının hakim ve savcılara yapılması halinde gösterilen tepkinin Avukat söz konusu olduğunda cılızlaşması, bu tür saldırı haberlerinin olağan hale gelmesine neden olmaktadır.
 
Ankara Barosu olarak, meslektaşımıza acil şifalar diler, saldırganların hak ettiği en ağır cezayı alması için süreci sonuna kadar takip edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.
 
Saygılarımızla, 
 
Ankara Barosu Başkanlığı
İLETİŞİM BİLGİLERİ BAYTOK HUKUK BÜROSU
Korkutreis Mahallesi Sezenler Caddesi No: 4/16 06430 Sıhhiye / Çankaya - ANKARA
Tel: +90 312 231 02 25
Fax: 0 312 231 02 26
E-mail: info@baytokhukukburosu.com
Başa Dön
Facebook
Twitter
Youtube